Pompy ciepła

Rewolucyjną technologią, które od kilku lat także bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju są pompy ciepła. To nowoczesne systemy służące do produkcji ciepła za pośrednictwem wymienników powietrznych oraz gruntowych (jednostki zewnętrzne). Istotą działania pomp ciepła jest wytwarzanie obiegu ciepła, które z zewnętrznych wymienników kierowane jest do domowej instalacji grzewczej. Na tym odcinku dzięki zastosowaniu specjalnych czynników grzewczych (wcześniej R410, aktualnie R32, R290) oraz wytworzonemu ciśnieniu (sprężarka) dochodzi do zdecydowanego podniesienia temperatury.
Dzięki temu procesowi osiągnięta zostaje potrzebna temperatura zarówno do potrzeb centralnego ogrzewania CO, bądź ciepłej wody użytkowej CWU.

Pompy ciepła są jedyną technologią, która daje możliwość wytworzenia więcej, niż 1 kWh energii cieplej z 1 kWh energii elektrycznej. Ten wskaźnik nazywany jest współczynnikiem COP (Coefficient of Performance), który informuje nas o tym ile kWh oddanego ciepła przypada na 1 kWh energii elektrycznej pobranej przez pompę.

Na rynku dostępne są dwie główne technologie pomp ciepła:
- split
- monoblok.
W przypadku pomp ciepła typu split część instalacji chłodniczej wykonuje instalator w czasie montażu, dlatego musi on posiadać dodatkowo uprawnienia chłodnicze (F-GAZ). W przypadku monoblokowych pomp ciepła nie ingeruje on w układ chłodniczy, wykonuje tylko podłączanie po stronie wodnej.

Instalatorzy naszej Firmy posiadają niezbędne uprawnienia do montaży wszystkich rodzajów pomp ciepła. Proponujemy Państwu doradztwo w doborze parametrów urządzeń, jak też rozwiązań dotyczących modernizacji istniejących kotłowni Wskażemy producentów, którzy dysponują najciekawszymi rozwiązaniami. W końcu zajmiemy się montażem całego sytemu i jego uruchomieniem.

popma

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnego doradztwa

dv Waldemar Matusik
 +48 575 998 111
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

dv Rafał Wojtowicz
 +48 506 172 610
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyślij zapytanie poprzez poniższy formularz

Wyślij


POMPY CIEPŁA

POMPY CIEPŁA

Poznaj pełną ofertę w zakresie domowych oraz przemysłowych pomp ciepła.

FOTOWOLTAIKA

FOTOWOLTAIKA

Poznaj pełną ofertę w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych.

MAGAZYNY ENERGII

MAGAZYNY ENERGII

Poznaj pełną ofertę w zakresie magazynów energii.

KLIMATYZACJA

KLIMATYZACJA

Poznaj pełną ofertę w zakresie domowych oraz przemysłowych klimatyzacji.

11q
12q
13q