Proponujemy fotowoltaiczny system do grzania wody

 

Wychodząc naprzeciw częstym zapytaniom naszych klientów o systemy do grzania wody użytkowej wprowadzamy do sprzedaży małe zestawy fotowoltaiczne. Są one doskonałą alternatywą dla wymagających obsługi i stałego nadzoru kolektorów słonecznych.Technologia fotowoltaiczna odróżnia się tym, że energię do ogrzewania wody dostarcza „prąd”, który jest wynikiem oddziaływania słońca /także światła dziennego/ na moduły fotowoltaiczne będące generatorami energii. Następnie za pośrednictwem przewodów solarnych prąd o stałym napięciu dostaje się do sterownika solarnego, regulującego pracą układu i posiadającego zadania termostatu. Stąd już prosta droga do znajdującej się w zasobniku grzałki.

Spośród wielu zalet instalacji fotowoltaicznej do grzania CWU, dystansującej nie łatwe w obsłudze kolektory solarne wymieńmy:

  • możliwość pełnej kontroli nad wyprodukowana energią, gdy podgrzewana woda osiągnie żądaną temperaturę termostat automatycznie wyłącza system, co jest częstym problemem w technologii kolektorowej /potrzeba zbiorników wyrównawczych, zaworów bezpieczeństwa, itp./;
  • do podłączenia wystarczą przewody elektryczne i klasyczna grzałka, natomiast w kolektorach należy prowadzić rury, a także połączenia hydrauliczne;
  • brak płynu grzewczego, który występuje w systemach kolektorowych, co może powodować wycieki, rozszczelnienia oraz wymaga serwisowania /uzupełniania/;
  • możliwość produkcji energii elektrycznej nawet w miesiącach zimowych, co nie jest możliwe przy użytkowaniu kolektorów.
Montaż paneli słonecznych Centrum Energii Odnawialnej
fotowoltaika Centrum Energii Odnawialnej
instalacje fotowoltaiczne Centrum Energii Odnawialnej

Przedstawiony na zdjęciach zestaw fotowoltaiczny posiada moc 1 kW i składa się z 6 sztuk modułów fotowoltaicznych, w tym wypadku cienkowarstwowych, choć mogą być zastosowane także polikrystaliczne. Moduły te połączone są przewodami solarnymi ze sterownikiem solarnym, jego dopełnieniem jest grzałka elektryczna o mocy 2 kW. Zadaniem systemu jest podgrzewanie wody w zasobniku o pojemności 100 l.

Koszt prezentowanego zestawu o mocy 1,0 kW wynosi 4 950,00 zł. Dostępne są również inne wersje:

  • 1,5 kW /zbiorniki do 150 l
  • 2,0 kW /zbiorniki do 200 l
  • 2,5 kW /zbiorniki do 250 l

Centrum Energii Odnawialnej jest oficjalnym dystrybutorem zestawów fotowoltaicznych do podgrzewania CWU. W zależności od Państwa zapotrzebowania określimy parametry urządzeń, dokonamy montażu i uruchomienia całego systemu. Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami pod nr tel. + 48 530 163 326, lub mailowo na adres: ceo.odnawialna@gmail.com.