Osielsko k. Bydgoszczy 3,5 kWp

 

Choć pogoda nie sprzyja pracom na świeżym powietrzu, to jednak ostatecznie pozwoliła na to, żeby  w Osielsku k. Bydgoszczy powstała kolejna „nasza” instalacja fotowoltaiczna. Miejscem montażu był dach domu jednorodzinnego, wyeksponowany w najbardziej sprzyjającym kierunku, czyli południowym. Zestaw składa się z 14 modułów o mocy 250 W każdy, co daje razem 3,5 kWp mocy. Dołączony do tego został inwerter firmy Steca Grid 3010 o mocy nominalnej po stronie AC 3200 W. Jest to system on-grid, czyli współpracujący z siecią energetyczną, gdzie w pierwszej kolejności ma zapewniać potrzeby budynku, natomiast nadwyżkę będzie wysyłał do sieci.

Finansowanie inwestycji odbywa się w oparciu o Program Prosument obsługiwany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska z siedzibą w Toruniu. Zakłada on 40 % dotację oraz 60 % kredyt preferencyjny o stopie procentowej na wysokości 1 punktu.

Jeżeli zamierzacie Państwo nabyć instalacji fotowoltaicznej i szukacie wsparcia zarówno w kwestii doboru odpowiedniego zestawu oraz najlepszego źródła finansowania to zapraszamy do kontaktu z Centrum Energii Odnawialnej telefonicznie pod nr +48 530 163 326 lub mailowo na adres ceo.odnawialna@gmail.com.