Koronowo ponownie na mapie instalacji fotowoltaicznych CEO

 

Mimo bardzo niekorzystnej aury udało nam się w ciągu ostatnich dni zainstalować kolejny system fotowoltaiczny, który stanął na dachu jednego z koronowskich domów. Zestaw składa się z 28 modułów Amerisolar o mocy 250 W każdy oraz inwertera Kaco Blueplanet 6,5 kW.

Łączna moc systemu wynosi 7,0 kWp i jest przygotowana do przyłączenia do sieci energetycznej. Inwestor zamierza wyprodukowaną energią elektryczną wykorzystać do wspomagania ogrzewania, które produkowane będzie za pośrednictwem pompy ciepła. Będzie to możliwe dzięki możliwości bilansowania z zakładem energetycznym nadwyżki energii wytworzonej z mikroinstalacji /szczegółowo temat ten zawarty został w nowelizacji ustawy o OZE – czytaj TUTAJ. Ciekawostką tej instalacji jest montaż na dwóch płaszczyznach dachowych /wschód-zachód/ dzięki czemu możliwe będzie efektywniejsze bieżące wykorzystywanie wyprodukowanej energii w układzie: wschód - rano, zachód - po południu.

Montaż paneli słonecznych Centrum Energii Odnawialnej
Panele słoneczne Centrum Energii Odnawialnej
fotowoltaika Centrum Energii Odnawialnej

Właścicielowi opisywanej instalacji udało się jeszcze skorzystać z dostępnego w ubiegłym roku programu Prosument, dzięki czemu uzyskał on 40 % dotację do zakupu i montaż systemu fotowoltaicznego

Jeżeli szukacie Państwo wsparcia zarówno w kwestii określenia parametrów systemu fotowoltaicznego, jak też jego montażu i zgłoszenia do zakładu energetycznego to zapraszamy do kontaktu z Centrum Energii Odnawialnej telefonicznie pod nr +48 530 163 326 lub mailowo na adres ceo.odnawialna@gmail.com.