Bydgoszcz 10 kWp

 

Do tej pory relacjonowaliśmy montaże systemów fotowoltaicznych od podstaw, tj. po ocenie potrzeb klienta określaliśmy parametry instalacji, dobieraliśmy urządzenia wchodzące w skład zestawu, wykonywaliśmy montaż i kompletowaliśmy dokumentację niezbędną do przyłączenia do sieci energetycznej. Tym razem było jednak inaczej…

Nasz kolejny klient posiada system fotowoltaiczny na dachu swojego domu od ponad dwóch lat. Jednak sposób jego konfiguracji spowodował brak możliwości wykorzystywania energii wyprodukowanej na własne potrzeby. Do tego należy dołączyć problemy ze skompletowaniem odpowiedniej dokumentacji do zakładu energetycznego. Obraz wyłaniał się z tego taki, ,że 100 % energii wyprodukowanej ze słonecznej elektrowni trafiało do sieci … za darmo.

Na prośbę klienta dokonaliśmy analizy zaistniałej sytuacji, nawiązaliśmy kontakt z zakładem energetycznym w celu ustalenia sposobu postępowania. Następnie powstała nowa dokumentacja dotycząca instalacji fotowoltaicznej, a także urządzenia zostały ponownie skonfigurowane. Tym razem jednak z założeniem produkcji energii elektrycznej w pierwszej kolejności na własne potrzeby, dopiero potem wysyłanie nadwyżki do sieci.

Całe to nietypowe przedsięwzięcie zajęło kilka tygodni, jednak efekt jest taki jakiego nasz klient oczekiwał. Jeżeli Państwo również chcielibyście zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną, a obawiacie się procedur zakładów energetycznych, to zapraszamy do współpracy z Centrum Energii Odnawialnej. Działamy na terenie województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego.

Możecie się z nami skontaktować mailowo na ceo.odnawialna@gmail.com, lub telefonicznie pod nr +48 530 163 326.